Sportski forum
DOBRODOŠLI NA SPORTSKI FORUM
Da bi ste pristupili kompletnom sadržaju sajta potrebno je da se ulogujete.
Ako niste Član,možete se potpuno besplatno registrovati.
Registracija je krajnje jednostavna i brza.

Join the forum, it's quick and easy

Sportski forum
DOBRODOŠLI NA SPORTSKI FORUM
Da bi ste pristupili kompletnom sadržaju sajta potrebno je da se ulogujete.
Ako niste Član,možete se potpuno besplatno registrovati.
Registracija je krajnje jednostavna i brza.
Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuda dalje?

+14
ramkens
Markisa
Nebojsa
ladja
VolimPFC
Dimitrije BP
laki
Patriots
*Nebojsa*
NenadBG
Faul u napadu
Labud
Svetinja
Bokkie
18 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Da li ste za omasovljenje foruma? (ono podrazumeva niz akcija, pa čak i prikupljanje donacija, jer bolji forum, hosting i ostalo koštaju)

Kuda dalje? - Page 2 Vote_lcap82%Kuda dalje? - Page 2 Vote_rcap 82% 
[ 14 ]
Kuda dalje? - Page 2 Vote_lcap18%Kuda dalje? - Page 2 Vote_rcap 18% 
[ 3 ]
 
Ukupno Glasova : 17
 
 
Zatvoreno sondiranje

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od *Nebojsa* Ned Dec 26, 2010 6:05 am

Vidi da li imas aktiviran pop-up block-er,ako imas dodaj nas sajt u ovlascene sajtove.
*Nebojsa*
*Nebojsa*
Admin
Admin

Broj poruka : 640
Godina : 41
Lokacija : Zvornik
Datum Registracije : 22.04.2008

https://sportski-forum.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Ned Dec 26, 2010 10:57 am

*Nebojsa* ::Sveto ne treba da srljamo.
Treba pogledati sve opcije,tj vidjeti gdje i kako nam je najpametniji i najpovoljnije zakupiti server.Kontaktiracu ja sa par ljudi koji se bave prodajom istih pa da izvagamo sve ponude?
Тек сад видим ову поруку. Друг ми је рекао да постоји неки хостинг где ти је првих годину дана бесплатно, а притом је стварно ОК услуга (то је њему неки дечко из те приче препоручио). Е сад, проблем је што је он то онако успут видео и није запамтио линк. Мени исто треба за неки сајт што планирам да отворим, па ћу се бацити у потрагу ових дана.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Pet Apr 22, 2011 12:26 pm

Vrijeme je.Sad ili nikad!

Bokkie ::Неће се ништа мењати, одмах да вам кажем. Лаки се мало наложио, али скапираће брзо да сви причају, а буквално се ништа није урадило. Све се своди на: "ОК, видећемо" или "Чекамо Небојшу док дође". Ево, већ 5-6 дана се прича о "нечему", а за један дан смо СВЕ могли да одрадимо. Сад иду празници, тако да у наредних 10 дана се ништа пипнути неће, а после ће се већ све заборавити. Тако да уживајте у свакој секунди форума, док још постојимо. kez

:harmonika:

Ajde ozbiljno da radimo nesto.Ja ne znam skoro nista,ali mogu da pricam za trojicu moron
Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Pet Apr 22, 2011 10:56 pm

Полако, има времена... kez
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Dimitrije BP Pet Apr 22, 2011 11:05 pm

Ja mogu da uradim korekturu, pošto ima dosta grešaka na forumu. kez
Dimitrije BP
Dimitrije BP
VIP clan
VIP clan

Broj poruka : 12185
Datum Registracije : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Pon Maj 02, 2011 7:58 pm

Sacekajmo nebojsu da resi zdravstvene problemcice.
Imam ideju kako bi to sve moglo izgledati.
Ne bi vise bilo ovoliko podforuma

kosarka
fudbal
ostali sportovi
navijacki svet=tifos cena ali i teorije zavere, sudija nije svirao penal bla bla bla, necu dozvoliti te nebuloze na glavnom forumu
teme van sporta=igrice, svastare, filmovi
politicke diskusije=nevidljive za posetioce, ulaz se dobija na zahtev
zasticeni deo=za 5-6 najaktivnijih

4-5 moderatora maximum, vec se izdvaja ko ce o i biti(ako se svi slozite naravno)

Podforumi se dalje nece deliti na podforumcice
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Uto Maj 03, 2011 12:07 am

Само да кажем да време не ради за нас. У следећих месец дана би стварно морало све то да се одради.

Морали би и да направимо стратегију промоције форума. Оно што сте пре слали приватне поруке по свим могућим форумима је недопустиво. Јесте, тако сам и ја дошао овде, али ја бих пре или касније свакако чуо за форум и регистровао бих се јер желим да учествујем на оваквом форуму. А многи који су неодлучени ће се повући, јер не желе да им неко нешто намеће. Једноставно, ако си добар чуће се за тебе, и нема потребе да будеш коњ који ће дизати прашину.

Даље, причао сам већ Фаулу, морамо и да обратимо пажњу на SEO, односно оптимизацију за Гугл претраге. Пошто овај форум у суштини није наше власништво немамо могућност да убацимо мали код који би регистровао све те посете и извештавао одакле стижу. То је Гугл Аналитикс, веома моћна ствар коју сваки власник сајта мора да користи. Нагађам да на овај форум преко Гугла дневно дође максимално 10 корисника, што је смешна цифра, јер има премало претрага за реч "спортски форум" (720 месечно по Гуглу, мада је могуће да је још мање). Било би добро када би пронашли неку другу кључну реч на коју би се оријентисали, мада је питање колико је то сада могуће, јер их нема пуно квалитетних у нашој области или је прејака конкуренција. Рецимо, мени је пала на памет "србија спорт". Да се пре 3 године направио форум са таквим доменом, сада би имали бар 500 посета дневно са Гугла. У сваком случају, и на ту област треба обратити доста пажње.

Не треба заборавити ни Фејсбук као врло моћан алат промоције веб-сајтова. Све више форума их са разлогом користи, а врло лако се све то одрађује.

Надам се да ће бити воље да се то стварно све квалитетно одради. Још једном да напоменем: ВРЕМЕ НЕ РАДИ ЗА НАС!
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Dimitrije BP Uto Maj 03, 2011 12:10 am

Malo je 3 sportska podforuma, al' je odlična ideja da unutar istih nema novih.
Dimitrije BP
Dimitrije BP
VIP clan
VIP clan

Broj poruka : 12185
Datum Registracije : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od VolimPFC Uto Maj 03, 2011 2:43 am

vidim, postavljen nov(i znatno bolji) prozor za "Quick reply"...
VolimPFC
VolimPFC
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15053
Godina : 29
Lokacija : Ulcinj
Datum Registracije : 25.06.2008

https://www.youtube.com/user/3pkovic#p/u

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Uto Maj 03, 2011 2:56 am

Фенси. Kuda dalje? - Page 2 8433

Мада, мало је прегломазан и непрегледан. И не слаже се лепо са ћирилицом (када идем на измену поруке).
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od NenadBG Uto Maj 03, 2011 3:14 am

po meni bar ti treba fudbal,kosarka,pojedinacni sportovi i ostali kolektivni sportovi...plus neka dobrodoslica i predstavljanje,tu mogu i primedbe,na pocetku,onda igrice i svastara...meni je preglednije da u okviru fudbala i kosarke ima jos po npr 3-4 podforuma-npr ex yu,evropska takmicenja i evropske lige i reprezentacije.to je 3 podforuma u okviru fudbala i kosarke i to mislim da nije mnogo.ali neka bude kako vecina i admini misle da je bolje...



predlog za svetu i nebojsu je da bokiju ili daju admin funkciju ili ovlascenja slicna adminu i da pomogne u tehnickom delu posla,posto se vidi da ima volje i zelje.naravno to zavisi od vas dvojice admina,i bokijeve zelje(a cini mi se da je ima)...
NenadBG
NenadBG
Moderator
Moderator

Broj poruka : 10594
Datum Registracije : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Uto Maj 03, 2011 8:57 am

Oho,izgleda ce biti radova! aplauz

Nego,mene prvo interesuje jedna stvar...da li se samo mijenja struktura foruma,da se sve ovo poslozi kako treba ili pravimo novi forum? To je od kljucne vaznosti za dalju pricu,a ne shvatih sta ce tacno da se radi...
Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Uto Maj 03, 2011 8:58 am

VolimPFC ::vidim, postavljen nov(i znatno bolji) prozor za "Quick reply"...

Dje to? :nezna
Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od VolimPFC Uto Maj 03, 2011 9:43 am

vraćen je ovaj stari posle nekih pola sata...


jbg, tako je to kad Bokkie odmah nađe zamerku... kez
VolimPFC
VolimPFC
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15053
Godina : 29
Lokacija : Ulcinj
Datum Registracije : 25.06.2008

https://www.youtube.com/user/3pkovic#p/u

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Uto Maj 03, 2011 10:43 am

NenadBG ::predlog za svetu i nebojsu je da bokiju ili daju admin funkciju ili ovlascenja slicna adminu i da pomogne u tehnickom delu posla,posto se vidi da ima volje i zelje.naravno to zavisi od vas dvojice admina,i bokijeve zelje(a cini mi se da je ima)...

Немам ништа против да помогнем Небојши и Светињи као администратор, али само као испомоћ, а не да представљам неку власт или шта већ. Значи, само техничке ствари, јер, бићу нескроман, разумем се око тога сасвим довољно.

Иначе ми није јасно чему промена било чега на овом форуму ако ћемо да идемо на други. :nezna Чисто губљење времена, без обзира што су то 2 клика.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Ned Maj 08, 2011 8:12 pm

ideja je totalno ok
Ne znam d ali je Nebojsa zadnjih dana dolazio na net, ja nisam, renoviram stan...a radim na poslu do 19h zbog uzasne guzve pa kada dodjem kuci hvatma se plocica i lepka Sad
U svakom slucaju, u toku leta cemo sve odraditi.
Sta sve?
Ne znam, u svakom slucaju ono sto se dogovorimo
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Pon Maj 09, 2011 3:46 am

ОК, ако сте тако одлучили, иако за дан скоро све (осим распореда тема, пошто је то мало црначки посао) може да се одради... Не причамо о развоју атомске бомбе, него о најобичнијем форумчићу, каквих има на милионе по интернету.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Pon Maj 09, 2011 5:29 am

Da.Zaista bi mogli to odradit odma.Vec je 4-5 puta ostavljano za kasnije,uvijek ce se naci neki novi razlog da se pomjeri koji mjesec u buducnost.

Boki je ocigledno voljan da to zavrsi,a i svakako nece dugo trajati samo pravljenje foruma,tako da ne vidim nijednu prepreku da se to izvede odma.

Uostalom,moze se prvo postaviti forum i dati adresa svima kojima treba da pogledaju,predloze,da se odrade detalji oko rasporeda,pa kad sve bude gotovo onda pustiti u rad.

Sto se dogovaranja tice,mnogo brze ce ici kad se pocne.Ovako dok smo jos na nuli,mozemo se dogovarat po cijeli dan,mrdnut iz mjesta necemo.



Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Pon Maj 09, 2011 9:52 pm

Aj samo neka se jos Nebojsa izjasni.
Uzecu ja finansije na sebe.
Vi ste studenti, ne mogu vas da opterecujem wink

Bokkie, hajde kazi svoj predlog.
Koja adresa bi bila, ko bi odrzavao forum itd?
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Pon Maj 09, 2011 10:35 pm

Svetinja ::Koja adresa bi bila, ko bi odrzavao forum itd?
За адресу нисам сигуран да ли има користи од мењања. Вероватно би најбоље било да остане ова. Допада ми се Фаулов предлог. За то прављење и тестирање можемо да искористимо адресу овог форума. Да буде нешто типа: www.sportski-forum.com/testiranje. Па онда кад завршимо све само прешалтамо на главни домен. Само за све то би био потребан приступ контролној табли за сам домен сајта (тамо где је Небојша закупио домен, тј. адресу), како би се извршила нека ситна подешавања, тј. повезало све са хостингом. То су буквално 4 клика.

Ако нико нема времена за одржавање ја могу да помогнем, није проблем. Није то неки велики посао, него чисто да се нађем кад нешто запне, а Небојше нема. Што се тиче финансија, можда и не мора ту нешто много да се улаже. Ипак је овај форум слабо посећен, тако да нема много протока. Чак бих могао да понудим да пробно ставимо на хостинг који ја користим, јер ми свакако остане вишак протока на крају сваког месеца. У просеку имам око 100 посета дневно, а на крају од 20 мегабајта месечно потрошим максимум 5. Тако да имамо луфта да пробамо колико троши форум, па ако је већи проток можемо да закупимо неки јачи пакет. Веровали или не, за 3 месеца хостинга сам уплатио 200 динара. kez Ових дана ћу баш да закупим на годину дана што је 600 динара. Овај ја користим: http://www.contrateam.com/ и за сада сам задовољан. Била су можда 2 пада током ноћи, али оба најављена и због надоградње хостинга. Колико уопште ми имамо посета дневно?

Само једна напомена. Нисам сигуран да је свима јасно. Адреса (домен) и хостинг су две потпуно одвојене ствари. Адреса је оно што куцате да бисте дошли на сајт. Хостинг је буквално физички простор који тај сајт користи, односно рачунар на којем су смештени фајлови и база података. Зато су најчешће хостинг и домен одвојени, тј. закупљују се на различитим местима (иако већина нуди у продаји и једно и друго, али тржиште је огромно па увек може нешто јефтиније да се нађе на другом месту) и зато је потребно извршита та ситна подешавања тамо где је домен закупљен и повезати га са хостингом (своди се на уношење ДНС-а, копи-пејст).

Ето, ово смо могли до сада 5.000 пута да одрадимо, бар тај почетни корак.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Pon Maj 09, 2011 11:02 pm

razumeo sam da te nista ne razumem wink

Hoces li mi reci zasto se prebacujemo uospte na drugi ..hosting?!
Mislim, ok je, mene ne briga, kako god hocete, ali koji je razlog?
Dalje, kakve promene dalje zamisljas?
Ko ce biti admini?
Hocete da ostanu isti ili da se glasa ili?
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Pon Maj 09, 2011 11:26 pm

Svetinja ::razumeo sam da te nista ne razumem wink
Ајмо редом...

Svetinja ::Hoces li mi reci zasto se prebacujemo uospte na drugi ..hosting?!
Mislim, ok je, mene ne briga, kako god hocete, ali koji je razlog?
Пребацујемо се јер суштински нисмо власници форума. Ако Forumotion (тренутно користимо њихове услуге) рецимо неким чудом цркне, падамо и ми са њима, а од форума ће буквално остати само име (sportski-forum.net), али када би отишао на ту адресу видео би само поруку да ту нема ничега. Али ајде, то није реално да ће се десити у ближој будућности. Да не причам о рекламама, баговима ко зна још којим глупостима са којима смо се сусретали овде. То је све ОК, али ако се ради нешто аматерски. Ја (а колико видех ни остали судећи по оном гласању од пре пола године) овај форум не замишљам аматерски, а свакако би уз не баш велика улагања могли то далеко боље да одрадимо, да нам буде лепше и пријатније кад већ висимо овде по цео дан (ми беспослени студенти kez ). Дакле поента је да можемо да радимо са форумом буквално шта хоћемо и да нисмо лимитирани опцијама које Forumotion нуди. Самим тим када одрадиш нешто квалитетније, већа је шанса да неко ко дође на форум ту и остане мало дужи период. Оно што мене као модератора овде можда и највише нервира је што не могу једним потезом да пребацим поруку у другу тему. Па још то што је свака тема ограничена на 67 страна, па кад их пређе онда креће од прве са новом темом истог наслова, па то кад прегледаш све теме изгледа баш неозбиљно. Ма има толико тога да би ми требао цео дан да набројим све недостатке.

Svetinja ::Dalje, kakve promene dalje zamisljas?
Мало ми је глупо што ја овде испадох некакав реформатор, борац за промене, боље сутра kez , али само желим мало да нас анимирам да одрадимо нешто за шта није потребно много труда, а имаћемо велике користи од тога.

Шта све замишљам? Ух, па много тога. :inocent: За почетак оно што сам навео у претходној поруци. Знам да ме не разумеш превише, али не знам како другачије да ти објасним. Небојша би разумео. Ај да пробамо овако. Сећаш се на самом почетку форума која адреса сајта је била? Колико се ја сећам било је нешто у фазону sportskiforum.forumotion.com. Тада нисмо имали закупљен домен, а адреса је била она што је Forumotion нудио у својим услугама. У том случају смо користили услуге и домена (адресе сајта) и хостинга Forumotion-a. Када је Небојша закупио домен спортски-форум.нет престали смо да користимо услугу домена од Forumotion-a, али хостинг и даље користимо, што ће рећи да су сви фајлови и подаци смештени на неком њиховом серверу (буквално рачунару) и да ми приступ тим подацима НЕМАМО, нити ћемо икада имати. АЛИ, ако одрадимо ово што предлажем, ми би са својим подацима и фајловима могли да радимо буквално шта хоћемо, а веруј ми да ће нам пре или касније то бити изузетно битно (ако ти се већ сада не чини тако), мада ја мислим да је битно већ сада.

Svetinja ::Ko ce biti admini?
Hocete da ostanu isti ili da se glasa ili?

Битно је само да је неко увек буде уз форум. Мислим да овде има бар десеторо који би могли да буду админи и да поштено одрађују тај "посао", а око техничких ствари, као што рекох, ту сам да помогнем. Али изузетно је битно да се изаберу људи тако да је бар неко од њих ту, јер кад избије неко срање треба брзо да се делује.

Још нешто. Док би радили на том другом форуму, овај би и даље без проблема функционисао, а онда, када би завршили све, у два потеза адресу преусмерили на тај други.


Како све замишљам на почетку. Па рецимо овако: forum.blogodroid.com. Са другаром сам почео да развијам форум и блог о Андроид телефонима (блог је у првом плану, а форум је ту како би привукли сталне кориснике). Форум смо поставили пре неких месец дана (требало нам је пола сата) и оставили тако да блеји па кад нађемо времена да убацимо категорије, теме и улицкамо га. Не обраћај пажњу на изглед овог форума, јер на нету има на хиљаде расположивих тема, које се убаце са два клика.

МОРАМ ДА НАПОМЕНЕМ СЛЕДЕЋЕ (већ сам причао о томе, али да подсетим): Питање је да ли би успели да пребацимо теме и поруке са садашњег форума, јер ,као што рекох, он није у нашем власништву и ми не располажемо базом података. Постоје неки конвертори на нету који би можда то могли да одраде, али питање је на шта би то личило (можда би се загубиле лозинке и слично) и други проблем је тај што би то у суштини било нелегално (јер "уговором" који је склопљен са Forumotion-ом ми тако нешто немамо право да радимо).

П.С. Зашто имам утисак да што ти више објашњавам све мање ти је јасно? kez
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Uto Maj 10, 2011 3:01 am

Meni je sve jasno kez

Sto se admina i tih organizacionih stvari tice,to ce se dogovoriti lako.Ja cu podrzati svakoga.Forumu definitivno treba neko ko ce uvijek biti tu,da ne smaramo Nebojsu kad je zauzet,a i radi blagovremenije akcije.Eto recimo,Nebojsa,Svetinja i Boki.Ili kako god.

Tehnicki dio...ja mislim da imam 5 MB besplatnog hostinga cini mi se sa ovim internet paketom.Pojma nemam...mozda imam.Eto recimo,tu bi mogli postavit forum da vidimo kako bi izgledalo i nacackat sve sto treba,pa kad budemo sigurni da je to to onda odraditi sve na pravom.Eto i Boki ima prostora.Mada,mozemo sve odma dici na zakupljeni hosting.To koliko nam treba prostora je lako izguglat ili pitat nekoga.

O manama Forumotiona bi zaista mogli napisati roman.Kao prvo,nijedan ozbiljan forum nije besplatan.To nam u startu govori da ne valja,bez analize daljih razloga kez Ovo cjepkanje tema na "KK Partizan 2010/2011 MMCCXXXIV dio" me nevjerovatno pizdi Smile Reklame,tehnicki losa resenja,bla,bla,da ne nabrajam.

Ja vec rekoh nedje kad su se otvarale ove teme,pitao sam lika,rece mi da je 40-ak eura godisnji hosting za forum.Dakle,to su zaista male pare i sto se toga tice,nema nikakvih problema.

Boki,koji forum mislis da bi trebalo posaditi? Smile SMF,phpBB,Fireboard...koji jos vec imaju...

edit: Evo sad sam pogledao,imam

7 MB prostora na users.t-com.me

eto,ako to moze stati tu,mozemo tako da isprobamo...

Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od *Nebojsa* Uto Maj 10, 2011 3:28 am

Ljudi,polako,sve ce biti jasnije za par dana.
U kontaktu sam sa jednim likom iz Svajcarske koji se bavi izdavanjem servera pa cekam da se javi i da konacnu ponudu.
Zasto Svajcarska?
Zato sto su prvo mnogo bolji i korektniji a onda i jeftiniji od ovih nasih pedera,tako,daj da sacekamo par dana pa da vidimo na cemu smo.
Sto se tice baze podataka,90% baze cu ja skinuti i prebaciti na taj novi sajt,sad,sto se tice preregistracije,mi administratori cemo to odraditi tako da ni tu ne vidim nikakav problem.
*Nebojsa*
*Nebojsa*
Admin
Admin

Broj poruka : 640
Godina : 41
Lokacija : Zvornik
Datum Registracije : 22.04.2008

https://sportski-forum.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od laki Uto Maj 10, 2011 3:44 am

Sto se tice hostinga panetprom.com je po priči ljudi iz mog okruženja najpouzdaniji. Sačekajmo da nam *Nebojša* donese sveže vesti, pa da onda polemišemo o serveru. Samo vas molim, izbegavajte sve što je u blizini Meksičkog zaliva. Nemoj da završimo kao nesrećno "Srbovanje"
laki
laki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 5733
Godina : 104
Lokacija : Dve stanice odavde, kod restorana
Datum Registracije : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? - Page 2 Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu