Sportski forum
DOBRODOŠLI NA SPORTSKI FORUM
Da bi ste pristupili kompletnom sadržaju sajta potrebno je da se ulogujete.
Ako niste Član,možete se potpuno besplatno registrovati.
Registracija je krajnje jednostavna i brza.

Join the forum, it's quick and easy

Sportski forum
DOBRODOŠLI NA SPORTSKI FORUM
Da bi ste pristupili kompletnom sadržaju sajta potrebno je da se ulogujete.
Ako niste Član,možete se potpuno besplatno registrovati.
Registracija je krajnje jednostavna i brza.
Sportski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuda dalje?

+14
ramkens
Markisa
Nebojsa
ladja
VolimPFC
Dimitrije BP
laki
Patriots
*Nebojsa*
NenadBG
Faul u napadu
Labud
Svetinja
Bokkie
18 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Da li ste za omasovljenje foruma? (ono podrazumeva niz akcija, pa čak i prikupljanje donacija, jer bolji forum, hosting i ostalo koštaju)

Kuda dalje? Vote_lcap82%Kuda dalje? Vote_rcap 82% 
[ 14 ]
Kuda dalje? Vote_lcap18%Kuda dalje? Vote_rcap 18% 
[ 3 ]
 
Ukupno Glasova : 17
 
 
Zatvoreno sondiranje

Kuda dalje? Empty Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Uto Nov 30, 2010 1:25 pm

За слабије упућене (ако их има) тренутно бесплатно користимо услуге Форумотион-а, што значи да хостинг и све везано за сам форум они одрађују, а на нама је само да изаберемо тему, дефинишемо структуру форума, поставимо смајлије и слично. Е сад, све што је бесплатно има и својих мана.

И сами знамо да неретко се појаве одређени багови који поприлично иритирају. На пример јуче је на Звездином подфоруму неких пар сати свака порука била болдована, па рецимо да на Опери нису могли да се користе смајлији, или да су се пре пар недеља су се појавиле рекламе испод хедера и код регистрованих корисника (иначе, би требало само код гостију). Читао сам на форуму Форумотион-а да тај проблем само што нису решили и да не знају до чега је, али очигледно од тога нема ништа, тј. рекламе постадоше саставни део форума, а ни динар од њих не видесмо. О баговима форума можемо данима да причамо, а како сви мање више знамо који су нема потребе да их наводим (од драстичнијих памтим онај баг од летос кад нисмо могли поруке да остављамо, већ смо само преко приватних порука и чета могли да комуницирамо).

То је једна страна приче. Друга је та да ми иако мислимо да је ово наш форум (добро, Небојша би требало да је власник, ако ћемо прецизно и можда Светиња, али тај део мене лично не интересује kez ), то НИЈЕ случај, јер је база података (све оно што сада пискарамо) код Форумотион-а, што значи да ако они сутра пропадну одосмо и ми са њима.... нема нас... То јесте мало нереалан сценарио, али поента је да смо ми само корисници овог форума, иако се ту као нешто питамо, бришемо, банујемо, муљамо...

Можда и највећа мана овог форума је то што је бесплатан. Ја кад видим такве форуме обично и не погледам шта има на њему, већ ми делује аматерски, да нема ту ни шта паметно да се прочита, а камоли дискутује са неким.

Мој предлог је да постанемо колико-толико професионални, сопствено управљамо базом података, плаћамо хостинг и све што иде уз то. Наравно, то треба и платити, али о томе нешто касније...

Е сад. Проблем је што Форумотион ни уз надокнаду неће уступити базу података, што значи да би морали да кренемо од нуле, буквално. Мало сам читао и изгледа да има некаквих конвертора помоћу којих би могли да извучемо ту базу података, а после све иде прилично једноставно. Ти конвертори се наравно не плаћају, али можда не би одрадили баш 100% добар посао (типа, некоме би се пореметила лозинка и слично).

Што се тиче хостинга, не разумем се баш у то колико је неопходно месечно издвајати, али испод 5 евра сигурно није. Мој је предлог да свако од нас донира по 5 или 10 евра. Наравно, што је више чланова спремно да донира то ће и сам износ донације бити нижи.

Ето, то је прва опција. Друга је наравно да остане све како је и до сада, уз евентуално нека ситна шминкања.


Кључно питање је у ствари како видите овај форум у будућности. Ја сам за то да се цела прича мало омасови, односно да постанемо број један у Србији што се тиче спорта. Мислим да то није нереално.


Poslednji put izmenio Bokkie dana Čet Dec 02, 2010 4:16 am, izmenio ukupno 2 puta
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Uto Nov 30, 2010 7:59 pm

Novac za "pravi"forum nije problem.
Nema potrebe da neko izdvaja za to(moze ako bas hoce) ali ja te troskove mogu pokriti.
To izadje oko 150 eura mesecno sve zajedno tako da....ali naravno, ko hoce da donira, sto da ne.

Sto se tice vlasnistva foruma. Forum je na 3 dela, pok.Pufta, Nebojsa i ja.
Stim da je Nebojsa jedini od nas 3 znao kako se to radi(pravi forum itd)

Omasovljenje. Ok, mozemo i oko toga da poradimo.
Mozemo se reklamirati, mozemo pozivati ljude sa drugim foruma(tako je svaki forum nastao)
Da bi se privuklo i nas 50-60 koliko toliko aktivnih ovde-mnogo je vremena potrosemo od strane pok. Pufte i mene.
Isli od foruma do foruma...

Ali kljucno pitanje je sta misli vecina, da li treba ici na omasovljenje?
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Uto Nov 30, 2010 8:25 pm

Evo nekih statistickih podataka, cisto da znamo gde smo sada pa da odredimo kuda dalje hocemo


Globalne statistike foruma

Broj poruka 206.638
Broj poruka dnevno 217.06
Broj korisnika 475

Broj poruka zadnjih 12 meseci
Jan 2010 7552 12%
Feb 2010 5964 9%
Utor 2010 6177 10%
Apr 2010 4861 8%
Mai 2010 6682 10%
Jun 2010 5926 9%
Jul 2010 4383 7%
Avg 2010 4367 7%
Sept 2010 4418 7%
Okt 2010 6700 10%
Nov 2010 7219 11%


69 clanova je posetilo forum zadnjih 7 dana
zadnja 24h 52 clana
85 clanova je posetilo forum u oktobru
251 clan je postirao od nastanka foruma
71 clan ima 100 ili vise poruka
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Labud Uto Nov 30, 2010 9:12 pm

skupio svetinja pare od reklama pa se sad kurci kez
Labud
Labud
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2793
Datum Registracije : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Uto Nov 30, 2010 9:53 pm

Ajkula, bez spamovanja na ovom delu please
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Čet Dec 02, 2010 1:07 am

Svetinja ::

Ali kljucno pitanje je sta misli vecina, da li treba ici na omasovljenje?

Dakle...?

Ja sam vec rekao,podzavam Bokijevu ideju,covjek je nekoliko puta objasnio sta i kako,sad,fino bi bilo da se i ostali oglase po ovom pitanju.
Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od NenadBG Čet Dec 02, 2010 1:32 am

ja se slazem sa omasovljavanjem,ali ni u tome ne valja preterati...mada daleko je od toga ovaj forum.ne volim previse velike foruma,jer ne mogu da ispratim ni na pola topika sta se desava...ali kazem daleko je ovaj forum od tog broja forumasa i postova,tako da je u ovom trenutku sveza krz potrebna forumu...
NenadBG
NenadBG
Moderator
Moderator

Broj poruka : 10594
Datum Registracije : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Čet Dec 02, 2010 1:36 am

Поставио сам гласање у вези омасовљења. Наглашавам да ако останемо код Форумотион-а то неће бити могуће, односно више је бесмислено јер је овај форум поприлично баговит.

Молио бих Небојшу да када се појави на форуму да своје мишљење, јер се ипак он највише пита око ових техничких детаља.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Sub Dec 04, 2010 4:09 am

ok, sacekacemo Nebojsu a do tada da odlucimo sta cemo
Nije frka ako cemo menjato forum
A i omasovljavanje je OK
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Sub Dec 04, 2010 4:44 am

Kad sam pricao da forum moze da se napravi van phpBB besplatno,uz samo placanje hostinga,mislio sam na ovo :

Форум ти је у ствари једна php скрипта, тј скуп више скрипти које се извршавају на серверу.
У суштини је јако једноставно. Одабереш фирму чији форум желиш да инсталираш (SMF, phpBB, Fireboard, vBuletin...oвај задњи се плаћа), скинеш зип фајл, пребациш на закупљени сервер, распакујеш на серверу, и онда у свом прегледачу наводиш адресу на oбично на www.tvojdomen.com/forum/installation/instal.php.
To ти покреће скрипту за инсталацију и креће процес... Бираш језик, назив форума и слично, а онда и конфигуришеш подешавања сервера... Ту долазимо до база wink

Кад закупиш сервер уз њега добијаш одређени број база, зависно од хостинг пакета и провајдера. Прије инсталације форума, мораш на Контрол панелу хостинга направити базу, којој том приликом дајеш име, креираш Корисника са лозинком, и на крају тог корисника придодајеш направљеној бази, да би имао приступ. Можда се овако речено чини компликовано али није wink У два клика се база креира, корисник такође, а једним кликом тог корисника придодајеш бази и то је то Smile

Е онда настављамо са форумом... Уписујеш податке за базу и то је то. Остало ти се све своди на инсталирање тема, језика, укључивање искључивање опција...
Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Sub Dec 04, 2010 4:49 am

Па да. Врло једноставно у суштини. База података је кључ, а ми њу тренутно немамо.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Sub Dec 04, 2010 4:53 am

Kaze gore da sa hostingom dobijas odredjeni broj baza.
A hosting na godisnjem nivou za forum dje sam ovo pitao znam da se placa 40-50 eura.To je nista,ako moze tako da se odradi...

Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Sub Dec 04, 2010 4:55 am

То колико се плаћа хостинг зависи и од квалитета истог. За наш форум би тих 40-50 евра вероватно било довољно.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Sub Dec 04, 2010 5:25 am

ja sam covek ekonomista
a ovde pun k.. programera
dakle, da vas cujem sta predlazete
jos jednom, ja cu snositi troskove, nema potrebe da skupljamo
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Faul u napadu Sub Dec 04, 2010 7:04 am

Bez Nebojse ne mozemo nista pricati Smile Da cujemo njega prvo Smile

Faul u napadu
Faul u napadu
VIP Član
VIP Član

Broj poruka : 11197
Godina : 78
Datum Registracije : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od *Nebojsa* Pon Dec 20, 2010 2:27 am

Evo i mene,kasnim kao i obicno Smile
Trudicu se da maksimalno skratim ovaj post da ne gnjavim ali moram izneti neke cinjenice od pocetka rada ovog foruma pa sve do danas.
Dakle,za one neupucene,prije par godina sam ja,onako iz dosade napravio takodje na forumotionu jedan forum posvecen kk Partizan gdje sam i upoznao pok. Puftu i Svetu.Nakon nekog vremena,onako kroz "pricu",odlucili smo da napravimo ovaj forum.I tako i bi.
U pocetku,mislim da ni jedan od nas nije ni slutio da ce se ovaj forum razviti do ovog nivoa na kojem je sada pa samim tim nismo ni razmisljali o zakupu servera.Medjutim,na srecu forum je postavio odredjene standarde i sto bi se reklo stao na noge pa su samim tim i apetiti Clanova porasli kao i potrebe za unapredjenjem istog.Sledeci korak koji je preduzet je bizakup domena sportski-forum.net,sto opet nije bilo nesto bombasticno ali je svakako bilo bolje rjesenje pocev od pretrazivaca koji su nas automatski sami uzeli u baze pa sve do lakseg pronalazenja.
Medjutim,to je nazalost bilo sve sto se dalo unaprediti jer forumotion ne pruza nista vise.Dugo sam razmisljao o zakupu servera ali javlja se ogroman problem u vidu nemogucnosti back up-a baze sa ovog foruma,sto ce reci,morali bi poceti sve iznova,uglavnom.
Postoje odredjeni programi kojim bih se ja mogao poigrati a cija je uloga skidanje i cuvanje baza pa ako se slozite da idemo na drugi server,ja sam tu i takodje ja sam ZA. wink
*Nebojsa*
*Nebojsa*
Admin
Admin

Broj poruka : 640
Godina : 41
Lokacija : Zvornik
Datum Registracije : 22.04.2008

https://sportski-forum.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Pon Dec 20, 2010 2:51 am

ako si ti tu, ako si ti za wink
ako bih ja pokrio finansijske troskove(pod usloviom da nisu preko 2 eura lol) i ako se clanovi slazu....

sta mislite?
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Patriots Pon Dec 20, 2010 3:09 am

po glasanju svi su za aplauz 7:0 za sad
Patriots
Patriots
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8848
Datum Registracije : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od *Nebojsa* Pon Dec 20, 2010 3:46 am

Sveto ne treba da srljamo.
Treba pogledati sve opcije,tj vidjeti gdje i kako nam je najpametniji i najpovoljnije zakupiti server.Kontaktiracu ja sa par ljudi koji se bave prodajom istih pa da izvagamo sve ponude?
*Nebojsa*
*Nebojsa*
Admin
Admin

Broj poruka : 640
Godina : 41
Lokacija : Zvornik
Datum Registracije : 22.04.2008

https://sportski-forum.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Svetinja Pon Dec 20, 2010 3:55 am

deal nebojsa
ne zuri nam se
laganini
Svetinja
Svetinja
Admin
Admin

Broj poruka : 22389
Godina : 47
Lokacija : Holandija
Datum Registracije : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od *Nebojsa* Sub Dec 25, 2010 5:56 am

Samo da Vas obavijestim,obnovio sam domain name na jos jednu godinu jer da nisam adresa sportski-forum.net bi zacas presla u tudje vlasnistvo.
Najvjerovatnije ce od januara 2011. biti unapredjeni Forumotion serveri pa u tom slucaju vise ne bi imali problema sa bug-ovima i ovim spam reklamama.U tom slucaju smatram da nemamo potrebe ici sa ovog servera,odnosno,da ostanemo tu gdje smo?!
*Nebojsa*
*Nebojsa*
Admin
Admin

Broj poruka : 640
Godina : 41
Lokacija : Zvornik
Datum Registracije : 22.04.2008

https://sportski-forum.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od laki Sub Dec 25, 2010 7:02 am

Nebojsa (ovaj sa dve *) ima li sanse da se pojavi neki iskakajuci prozor kada se dobije poruka? Pojedinim clanovma ovog foruma treba citava vecnost da ukapiraju da su dobili telegram.
laki
laki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 5733
Godina : 104
Lokacija : Dve stanice odavde, kod restorana
Datum Registracije : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Bokkie Sub Dec 25, 2010 7:45 am

*Nebojsa* ::Samo da Vas obavijestim,obnovio sam domain name na jos jednu godinu jer da nisam adresa sportski-forum.net bi zacas presla u tudje vlasnistvo.
Najvjerovatnije ce od januara 2011. biti unapredjeni Forumotion serveri pa u tom slucaju vise ne bi imali problema sa bug-ovima i ovim spam reklamama.U tom slucaju smatram da nemamo potrebe ici sa ovog servera,odnosno,da ostanemo tu gdje smo?!
Моје мишљење је да ми пре свега треба да будемо власници базе података, а то никада неће бити случај са форумошном.

laki ::Nebojsa (ovaj sa dve *) ima li sanse da se pojavi neki iskakajuci prozor kada se dobije poruka? Pojedinim clanovma ovog foruma treba citava vecnost da ukapiraju da su dobili telegram.
То сам корисник мора да подеси.
Bokkie
Bokkie
Moderator
Moderator

Broj poruka : 15910
Datum Registracije : 15.08.2008

http://www.mudrosti.org

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od *Nebojsa* Sub Dec 25, 2010 7:56 am

@Laki,ta opcija se podesava u profil/opcije...
@Bokkie,ovih dana sam se raspitivao o cijenama hostinga,ima nekih ponuda koje nisu bas realne ali radimo na tome da pronadjemo adekvatan host pa da se odvojimo od forumotiona.Do tada,guramo po starom wink
*Nebojsa*
*Nebojsa*
Admin
Admin

Broj poruka : 640
Godina : 41
Lokacija : Zvornik
Datum Registracije : 22.04.2008

https://sportski-forum.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od laki Sub Dec 25, 2010 8:01 am

*Nebojsa* ::@Laki,ta opcija se podesava u profil/opcije...

Pregledao sam i kod mene je ukljucena ta opcija, ali prozori miruju. Sreca pa mi poruke stizu na mail
laki
laki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 5733
Godina : 104
Lokacija : Dve stanice odavde, kod restorana
Datum Registracije : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuda dalje? Empty Re: Kuda dalje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu